Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Seaded

Jäta päis vahele

Wednesday, 6. April 2016 18:59

EST RUS ENG

Trüki see leht - Tööstusdisaini- ja kaubamärgiuuring Trüki

Tööstusdisaini- ja kaubamärgiuuring

Tööstusomandi õiguskaitse annab ettevõttele kindlustunde oma äritegevuse arendamisel. Kõige efektiivsem on kavandatava toote kompleksne kaitse (patent või kasulik mudel, tööstusdisainilahendus, kaubamärk). Eesti Intellektuaalomandi ja Tehnoloogiasiirde Keskuse pakub lisaks patendiuuringutele tööstusdisainilahenduste ning kaubamärgialaseid uuringuid eelinformatsioonina taolise õiguskaitse vormistamisel. 

Tööstusdisainiuuring:

  • annab laiaulatusliku ülevaate disainiõigustega kaetud toodetest - kuna Eestis ei tehta tööstusdisainidele uudsusekspertiisi, siis annab enne registreerimistaotluse esitamist teostatud uuring Teile turvatunde;
  • võimaldab jälgida kaasaegseid trende;
  • võimaldab saada inspiratsiooni või stiimulit oma tööle.

Kaubamärgiuuringu teostamine enne taotluse esitamist  annab Teile kindlustunde, et ükski eelnevalt registreeritud kaubamärk ei ole identne ega sarnane Teie uue kaubamärgiga. Vastasel juhul keeldub Patendiamet kaubamärgi registreerimisest. Lisaks võivad varasemad ärinimed ja logod takistada Teie kaubamärgi registreerimist isegi juhul, kui neid pole kaubamärgiregistris. Seetõttu tuleks otsida identseid ja sarnaseid nimesid kasutades ka äriregistreid, interneti otsingumootoreid jm.

 

Täpsem info e-postil või telefonil 6411 250