Patendiuuring
Uusimate tehnoloogiliste lahendustega kursis olemiseks on patendidokumentidest saadav informatsioon üks kiiremaid ja lihtsamaid võimalusi.
Konkurentsieeliste saavutamiseks on ettevõtte jaoks oluline nii enda intellektuaalsest omandist tulenevate õiguste kaitsmine kui ka oskus ära kasutada teiste poolt kaitstud tööstusomandist saadavat informatsiooni.
Eesti Intellektuaalomandi ja Tehnoloogiasiirde Keskusest on võimalik tellida patendiuuringuid erinevatel eesmärkidel:
- enne patendi- või kasuliku mudeli taotluse esitamist, et olla kindel leiutise uudsuses;
- tootearenduse algfaasis, et kaardistada antud valdkonnas juba olemasolevaid tehnilisi lahendusi;
- potentsiaalsete koostööpartnerite või konkurentide kohta info kogumiseks;
- uute ideede saamiseks teadus- ja arendustegevuses;
- teiste patendiomanike õiguste rikkumise vältimiseks;
- mingi konkreetse leiutise kaitse geograafilise ulatuse ja kaitse kehtivuse kindlaks tegemiseks.
Peale ühekordsete uuringute teostame tegutsevatele ettevõtetele ka konkurentide- või tehnoloogiaseiret. Tänu kiirele tehnoloogia arengule lisandub patendiandmebaasidesse pidevalt uusi dokumente ning olemasolevate dokumentide staatus võib muutuda iga päev. Seetõttu on ettevõttele oluline jälgida tegutsemisvaldkonnas toimuvat süstemaatiliselt. Seiret teostame kliendiga kokku lepitud tingimustel ja tähtaegadel.
Uuringute ja seirete läbiviimisel kasutame peale vabalt kättesaadavate patendiandmebaaside ka kommertsandmebaasi GPI (Global Patent Index).
Teostame ka laiemaid valdkondlikke turu-uuringuid, kasutades selleks lisaks patendiandmebaasidele erinevaid kaubamärgiandmebaase, Statistikaameti andmeid ja muid kättesaadavaid allikaid.
Tehnika taseme uuring
Tehnika taseme uuringu eesmärgiks on anda patendiandmebaaside põhjal ülevaade mingi tehnoloogiavaldkonna tehnilistest lahendustest.
Selle abil saate välja selgitada, kas Teie leiutis on ka tegelikult maailma mastaabis uus või on juba varem olemas analoogseid leiutisi ja tehnilisi lahendusi. Samuti annab see uuring Teile infot nii potentsiaalsete koostööpartnerite kui ka konkurentide kohta.
Tihtipeale võib majanduslikku efekti anda mõne juba ammutuntud tehnilise lahenduse oskuslik modifitseerimine, kasutades tänapäeval tuntud uusimaid teadussaavutusi, mistõttu ei saa ka vanemat patendindusalast teavet kasutuks lugeda.
Tehnika taseme uuringu tulemusena valmib aruanne, kus on ära toodud uuritava tehnoloogiavaldkonnaga seotud patendidokumendid koos patendipere liikmete ja kehtivuse andmetega.
Uuringu tellimiseks:
täida uuringu päringuvorm või tule Eesti Intellektuaalomandi ja Tehnoloogiasiirde Keskusesse, kus me aitame täita päringuvormi ning saame esitada täpsustavaid küsimusi uuritava valdkonna vms kohta.
Täida vorm
Patendipuhtuse ehk tegutsemisvabaduse uuring
Patendipuhtuse uuringu eesmärgiks on teha kindlaks, kas kavandatav toode või leiutis ei riku (või rikub) mõne tururiigis kehtiva patendi õigusi ning aidata sellega ettevõtjal teha edasisi ärilisi otsuseid.
Patendipuhtuse uuring eeldab tehnika taseme uuringu teostamist viimase 20 aasta kohta ning seejärel leitud relevantsete kehtivate patentide nõudluspunktide analüüsi.
Uuringu tellimiseks:
täida uuringu päringuvorm või tule Eesti Intellektuaalomandi ja Tehnoloogiasiirde Keskusesse, kus me aitame täita päringuvormi ning saame esitada täpsustavaid küsimusi uuritava valdkonna vms kohta.
Täida vorm
Intellektuaalomandi audit
Igal ettevõttel on mingis vormis intellektuaalomandit: ärinimi, domeeninimi, kaubamärk, logo, oskusteave, patent jne. See kõik on immateriaalne vara. Kuigi immateriaalset vara ei ole sageli lihtne märgata, on see ettevõtte jaoks kõige olulisem, andes konkurentsieelise. Tulemuslikud on ettevõtted, kes väärtustavad loometööd ja panustavad arendustegevusse.
Intellektuaalomandi (IO) audit annab teadmisi, kuidas korraldada võimalikult tõhus ja otstarbekas immateriaalsete varade kaitse.
IO auditi intervjuu tähendab ettevõtjale vestlust, mis viiakse läbi AIDA mudeli põhjal (Awareness, Interest, Desire, Action).
Intervjuu tulemusena saab ettevõtja aruande, mis on koostatud viies osas:
I. Intellektuaalomandi kaitse praktika ettevõttes
II. Praktika analüüs intellektuaalomandi liikide lõikes
III. Intellektuaalomandi praktika taseme hinnang
IV. SWOT-analüüs
V. Ettepanekud intellektuaalomandi praktika parendamiseks
Kogu infovahetus on täielikult konfidentsiaalne, mille kohta sõlmitakse ettevõttega leping.
IO auditi teenuse etapid:
- ettevõtte esindajaga sõlmitakse konfidentsiaalsusleping;
- viiakse läbi 1-2 tunnine intervjuu;
- tutvustatakse intellektuaalomandi kaitse aspekte ning nendest tulusaamise võimalusi;
- valitakse tegevused IO kasutamise parandamiseks ettevõttes;
- kahe nädala jooksul pärast intervjuud esitatakse ettevõttele IO aruanne koos soovitustega.
Täida vorm
Tööstusdisaini- ja kaubamärgiuuring
Tööstusomandi õiguskaitse annab ettevõttele kindlustunde oma äritegevuse arendamisel. Kõige efektiivsem on kavandatava toote kompleksne kaitse (patent või kasulik mudel, tööstusdisainilahendus, kaubamärk). Eesti Intellektuaalomandi ja Tehnoloogiasiirde Keskuse pakub lisaks patendiuuringutele tööstusdisainilahenduste ning kaubamärgialaseid uuringuid eelinformatsioonina taolise õiguskaitse vormistamisel.
Tööstusdisainiuuring:
- annab laiaulatusliku ülevaate disainiõigustega kaetud toodetest – kuna Eestis ei tehta tööstusdisainidele uudsusekspertiisi, siis annab enne registreerimistaotluse esitamist teostatud uuring Teile turvatunde;
- võimaldab jälgida kaasaegseid trende;
- võimaldab saada inspiratsiooni või stiimulit oma tööle.
Kaubamärgiuuringu teostamine enne taotluse esitamist annab Teile kindlustunde, et ükski eelnevalt registreeritud kaubamärk ei ole identne ega sarnane Teie uue kaubamärgiga. Vastasel juhul keeldub Patendiamet kaubamärgi registreerimisest. Lisaks võivad varasemad ärinimed ja logod takistada Teie kaubamärgi registreerimist isegi juhul, kui neid pole kaubamärgiregistris. Seetõttu tuleks otsida identseid ja sarnaseid nimesid kasutades ka äriregistreid, interneti otsingumootoreid jm.
Täida vorm